Marynarka męska

Jak kupić marynarkę w sklepie internetowym?

marynarka męska

Kupowanie rzeczy online jest dość łatwe, ale kupno marynarki męskiej, która dobrze leży i wygląda, jest nieco bardziej skomplikowane. Operowanie standardowymi rozmiarami ubrań posiadanych w garderobie nie zawsze odzwierciedla prawidłowe wymiary podane w sklepie internetowym. Wszystko ze względu na charakter i typ ubrań.

Marynarka męska jest tego idealnym przykładem. Długość rękawów, szerokość w barkach czy w klatce piersiowej powinno być dopasowane indywidualnie do każdej sylwetki.  Aby uniknąć złego zakupu i problemów ze zwrotem przygotowaliśmy obszerną listę wszystkiego, co musisz wiedzieć o kupowaniu marynarki w Internecie.

4 kluczowe punkty

  1. Poznaj swoje wymiary

Zamawianie ubrań bez pomiarów jest jak jazda z zasłoniętymi oczami. Najprostszym sposobem na znalezienie odpowiedniego rozmiaru jest zmierzenie marynarki, która już posiadamy w swojej garderobie. Jeśli odzież, na którą patrzysz, ma wymiary podobne do jednego z posiadanych przez Ciebie garniturów, możesz być pewny, że będzie pasować.Dla ułatwienia zakupów wiele sklepów zamieszcza na stronie instrukcję dotyczące sposobu mierzenia konkretnej odzieży, ale trzeba mieć na uwadze, że są to tylko ogólne zasady.

Klatka piersiowa: Połóż zapiętą marynarkę na płaskiej powierzchni i przyłóż do niej centymetr krawiecki. Pomiar przeprowadza się od jednej pachy do drugiej. Jeśli taki sposób mierzenia nie sprawdza się w Twoim przypadku, poproś kogoś o pomiar w najszerszej części klatki piersiowej, pod pachami i wzdłuż na wysokości ramion aż do pasa.

Talia: Weź dobrze dopasowane spodnie (dżinsy lub chinosy) i połóż je całkowicie płasko. Zmierz pas od krawędzi do krawędzi i pomnóż wynikx2, aby uzyskać całkowity pomiar talii. Może również zmierzyć się sam. Owiń centymetr wokół części ciała, w której zwykle znajduje się pasek.

Wewnętrzna długość nogawki: Połóż parę posiadanych przez Ciebie spodni płasko i zmierz odległość od rozwidlenia spodni (w miejscu styku obu nóg) do końca nogawki. Jeśli nie masz w szafie spodni do marynarki, stań prosto i zmierz wnętrze nogi od pachwiny do miejsca, w którym spodnie mają się kończyć (między kostką a górną częścią podeszwy buta).

  1. Zapoznaj się z obowiązującą rozmiarówką

Frustrujące jest to, że rozmiary garniturów i marynarek nie są uniwersalne. Na szczęście większość marek używa europejskich oznaczeń (EU), które są mierzone w centymetrach i składają się z dwóch wartości: wzrostu oraz pomiaru uzyskanego w klatce piersiowej. Trzeba jednak pamiętać, że wymiar klatki piersiowej należy pomnożyć x2.

  1. Znajdź swój fason

Aby coś dobrze wyglądało musi po prostu pasować rozmiarem oraz krojem. Podczas zakupów online bardzo ważne jest uważne oglądanie zdjęć i uważne czytanie opisów produktów, aby zobaczyć, co mówią one o dopasowaniu garnituru. Na przykład, czy jego fason to slim, regular czy super slim. Jeśli jesteś już w posiadaniu kilku marynarek, sprawdź etykiety jednego, który ci się podoba. Jeśli trafił Ci się model bez takiego oznaczenia, oto najbardziej popularne fasony marynarek:

Super Slim

Najszczuplejszy ze wszystkich krojów marynarek. Bardzo dopasowana do sylwetki, uwydatnia rysy i kształty ciała noszącej jej osoby. Zwykle występują w postaci jednorzędowej z jednym, dwoma lub trzema guzikami i wąskimi klapami. Sprawdzają się u panów o niskim wzroście i szczupłej budowie ciała.

Slim

Marynarka slimfit jest najbardziej uniwersalnym krojem ze wszystkich możliwych. Wygląda świetnie zarówno w jednej, jak i w dwurzędowej wersji i jest lepszą opcją dla wyższych mężczyzn oraz dla panów o średnim wzroście.

Regular

Czasami oznaczony jako klasyczny krój, jest rozcięty wokół klatki piersiowej i leży prosto w talii, a obszerne spodnie zapewniają wygodniejsze dopasowanie. Sprawdzają się bardziej u masywnych mężczyzn o rozbudowanej klatce piersiowej.

Bez konstrukcji

Tradycyjnie krawcy używają określonych szablonów, aby zapewnić marynarce szkielet i zachować właściwe proporcje. Często stosuje się wyściółki na ramionach, które podnoszą barki oraz zapewniają odpowiednie ułożenie materiału na ramionach i klatce piersiowej. Z kolei model bez konstrukcji nie posiada wspomnianych wyżej rozwiązań. Zamiast tego jest on pewną alternatywą dla sztywnych marynarek, ponieważ sprawia wrażenie mniej formalnej kurtki lub płaszcza, którą można założyć na różne okazje.

  1. Wybierz tkaninę

Materiał marynarki jest chyba najtrudniejszą rzeczą do oddania na zdjęciach niż wybór rozmiaru. To jaka barwę, wzór lub odcień ma konkretne tworzywo może w rzeczywistości odbiegać od wersji podanych w Internecie. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę fotografie produktu przedstawiające zbliżenia i detale marynarki, które lepiej pokazują prawdziwe cechy użytej tkaniny.

Wełna: tradycyjny wybór w krawiectwie męskim, dzięki swojej miękkości, przewiewności i komfortu noszenia stała się świetnym wyborem na zimniejsze miesiące.

Bawełna: idealne na wiosenne wesela, bawełniane marynarki należą do najlżejszych i najbardziej oddychających, ale mają niewielką rozciągliwość, co oznacza, że ​​najlepiej się sprawdzają, gdy występują w casualowej stylizacji.

Poliester:włókno syntetyczne o małej wentylacji, często stosowany jako domieszka w marynarkach wełnianych i bawełnianych.

Len:najlżejsza ze wszystkich tkanin, jest doskonała na cieplejsze miesiące, ale ma tendencję do łatwego marszczenia. Niestrukturalny lniany garnitur jest idealny do eleganckich, codziennych ubiorów, z dodatkiem wełny lub bawełny sprawdza się również podczas  oficjalnych spotkań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *