Marynarka męska

Jak nosić garnitur

marynarka męska

Sekret właściwego noszenia garnituru polega na zrozumieniu, w jaki sposób ma on dopasować się do twojego ciała. Dzięki kilku prostym wskazówkom, każdy może wyglądać elegancko i spójnie. Warto pamiętać, że podczas gdy moda zmienia się z roku na rok, posiadanie wysokiej jakości, klasycznego garnituru nigdy nie wyjdzie z mody.

Podstawy

  1. Wybierz grafitowy, szary lub granatowy garnitur. O ile nie pójdziesz na pogrzeb lub elegancką imprezę, nie ma powodu, aby nosić czarny garnitur w ciągu dnia. Zamiast tego wybierz neutralny kolor o klasycznym kroju. Te garnitury będą bardziej wszechstronne i sprzyjają codziennemu noszeniu. Większość kolorów koszul pasuje również do ciemnoszarego lub granatowego garnituru.
  • Możesz wybrać subtelny wzór koszuli, upewnij się, że nie koliduje z żadnym wzorem na garniturze.
  1. Sprawdź dopasowanie marynarki. Marynarka męska powinna zwężać się w talii, aby podkreślić ramiona. Podczas gdy jej brzeg powinien opadać w miejscu, w którym końce palców kończą się naturalnie, gdy masz ręce przy boku. Rękawy powinny również leżeć u góry nadgarstków i umożliwiać pokazanie około centymetr mankietu koszuli.
  • Aby uzyskać lepsze dopasowanie, odwiedź krawca, by dopasować marynarkę na biceps.
  • Unikaj klap szerszych niż siedem centymetrów.
  • Pamiętaj również o usunięciu etykiety marki z rękawa.
  1. Upewnij się, że spodnie „opierają się” na twoich butach. To wtedy spodnie przesuwają się po wierzchach butów i tworzą zagniecenia. Jeśli nie ma zagnieceń, to znak, że twoje spodnie są za krótkie. Jeśli jednak masz głębokie lub wielokrotne marszczenia, prawdopodobnie spodnie są za długie. Aby mieć pewność, że masz odpowiednią długość, przymierz spodnie podczas noszenia butów.
  • Jeśli planujesz nosić garnitur na co dzień, kup więcej niż jedną parę spodni, ponieważ prawdopodobnie będą się szybciej zużywać.
  1. Unikaj spodni z zakładkami lub mankietami z przodu. Plisy są znacznie starszym rozwiązaniem, który wyszedł z mody. Zamiast spodni z marszczeniem z przodu wybierz spodnie z płaskim guzikiem, która pomoże wyszczuplić nogi. Podobnie zakup spodni bez mankietów pomoże wydłużyć nogi, ponieważ mankiety sprawiają, że wydają się one krótsze.

 

Wybór koszul i krawatów

Noś garnitur z wysokiej jakości koszulą. Chociaż trudno zauważyć różnicę z daleka, wysokiej jakości koszula nie tylko będzie wyglądać lepiej, ale także będzie się ją lepiej i komfortowo nosiło. Będziesz mieć swobodę ruchów, a koszula posłuży na dłużej.
Wybierz klasyczną koszulę. Możesz użyć koszuli, aby nadać kolorowy akcent dla podkreślenia garnituru. Jednak nie chcesz przesadzać z wzorami lub jasnymi odcieniami. Fluorescencyjna neonowa koszula raczej nie przejdzie dobrze w pracy biurowej. Zamiast tego spróbuj trzymać się białych, niebieskich, lekkich fioletów, łososia i szarości.
• Jeśli zamierzasz nosić podkoszulek, załóż dekolt w szpic, aby nie pojawiał się pod kołnierzem.

Sprawdź szerokość i długość krawata. Standardowa zasada mówi, że szerokość krawata powinna pasować do szerokości klap marynarki. Tak więc, jeśli twoje klapy mają 5-7 cm, twój krawat powinien być taki sam. Należy również upewnić się, że krawat częściowo zakrywa klamrę paska.

Trzymaj się podstawowych węzłów. Najczęstszym węzłem dla krawata jest węzeł Windsor. Ten węzeł wygląda dobrze w każdym kolorze i jest powszechny w codziennym stroju do pracy. Możesz wykonać węzeł pół-Windsor lub pełny węzeł Windsor. W przypadku mniej formalnego stroju spróbuj węzła prostego.

 

Uzupełnij swój wygląd

Dodaj poszetkę do kieszeni. Chusteczkę złóż tak, by dobrze przylegała do kieszeni i po prostu wystawała z góry. Jest to świetny akcent do każdego garnituru i dodaje odrobiny osobowości lub charakteru. Jednak Twoja poszetka nie powinna pasować do wzoru lub materiału krawata.

Wybierz odpowiednie buty. Do codziennego noszenia wypróbuj ciemnobrązowe buty. Te buty dobrze pasują zarówno do grafitowej szarości, jak i granatowej. Możesz również wybrać jaśniejszy brąz lub garbnik, jeśli masz na sobie jaśniejszy garnitur. Mokasyny lub buty oksfordzie to najczęstsze obuwie do noszenia z  garniturem, choć możesz zmieniać style w zależności od okazji.

Kup skarpetki o odpowiedniej długości. Podczas gdy skarpetki to świetny obszar do zabawy ze stylem, upewnij  się, że zakrywają kostki, gdy siadasz. Twoje spodnie będą się podnosić bez względu na to, co robisz.

  • Możesz mieszać kolory i wzory lub po prostu trzymać się czerni i szarości.

Wybierz cienki pasek. Pas jest niezbędny do odpowiednio dopasowanego garnituru. Jednak nie chcesz dużego, niezgrabnego paska z dużą klamrą, gdyż przeciąży to wygląd. Zamiast tego wybierz cienki pasek w tym samym kolorze, co buty, ze srebrną, złotą lub brązową klamrą. Im prościej, tym lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *